Kajakarstwo

Nie ulec jej czarowi kajakarstwa? Nie, to niemożliwe. Wisła jak wąż wije się i kusi, zwłaszcza płynąc przełomową doliną ciągnącą się od Annopola (64 km na południowy zachód od Nałęczowa) do Dęblina (49 km na północny zachód od uzdrowiska). Rozpościerające się z niej krajobrazy i jej dziką przyrodę można podziwiać podczas rejsu białą flotą (np. z Kazimierza Dolnego) albo płynąc kajakiem.

Sprzęt można wypożyczyć np. w Marinie w Puławach w wypożyczalni sprzętu pływającego.

Natomiast opcji tras jest kilka.Trasa z Janowca do Dęblina ma 35 km i określana jest jako średnio trudna. Krótsza niemal o połowę jest trasa z Janowca do Puław. Podobnie ma się rzecz z trasami z Kazimierza Dolnego do Dęblina i z Kazimierza Dolnego do Puław. W okolicy można także spróbować spływu kajakowego rzeką Wieprz stanowiącą jeden z prawych dopływów Wisły. Ze wsi Jeziorzany do Dęblina trasa ma długość 90 km i jest określana jako trudna. Dolina Wieprza bogata jest bowiem w starorzecza, mokradła i rozlewiska. Swoje siedliska mają tu m.in. błotniarki, łabędzie nieme oraz wydry, piżmaki i bobry.

Apetyt na spływ kajakowy może przywieźć wodniaków także nad Chodelkę. Jest ona prawym dopływem Wisły, do której wpada na wysokości Krowiej Wyspy, kilometr za Podgórzem. Trasa rozpoczyna się w Szczekarkowie, kończy w Kazimierzu Dolnym. Wiedzie obok Dobrskiej Skały oraz Krowiej Wyspy. Mierzy sobie 11 km i jest trasą łatwą.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz