Kajakarstwo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nie ulec jej czarowi kajakarstwa? Nie, to niemożliwe. Wisła jak wąż wije się i kusi, zwłaszcza płynąc przełomową doliną ciągnącą się od Annopola (64 km na południowy zachód od Nałęczowa) do Dęblina (49 km na północny zachód od uzdrowiska). Rozpościerające się z niej krajobrazy i jej dziką przyrodę można podziwiać podczas rejsu białą flotą (np. z Kazimierza Dolnego) albo płynąc kajakiem.

Sprzęt można wypożyczyć np. w Marinie w Puławach w wypożyczalni sprzętu pływającego.

Natomiast opcji tras jest kilka.Trasa z Janowca do Dęblina ma 35 km i określana jest jako średnio trudna. Krótsza niemal o połowę jest trasa z Janowca do Puław. Podobnie ma się rzecz z trasami z Kazimierza Dolnego do Dęblina i z Kazimierza Dolnego do Puław. W okolicy można także spróbować spływu kajakowego rzeką Wieprz stanowiącą jeden z prawych dopływów Wisły. Ze wsi Jeziorzany do Dęblina trasa ma długość 90 km i jest określana jako trudna. Dolina Wieprza bogata jest bowiem w starorzecza, mokradła i rozlewiska. Swoje siedliska mają tu m.in. błotniarki, łabędzie nieme oraz wydry, piżmaki i bobry.

Apetyt na spływ kajakowy może przywieźć wodniaków także nad Chodelkę. Jest ona prawym dopływem Wisły, do której wpada na wysokości Krowiej Wyspy, kilometr za Podgórzem. Trasa rozpoczyna się w Szczekarkowie, kończy w Kazimierzu Dolnym. Wiedzie obok Dobrskiej Skały oraz Krowiej Wyspy. Mierzy sobie 11 km i jest trasą łatwą.

Cennik

Wypożyczenie roweru wodnego - 10zł/h

Wypożyczenie łodzi wiosłowej - 5zł/h

Wypożyczenie łodzi żaglowej "ZEFIR" - 70zł/doba

Wypożyczenie katamarana - 10zł/h

Wypożyczenie łodzi "VENA" z obsługą - 120zł/h

Wypożyczenie łodzi "HYŻY" z obsługą - 90zł/h

Rej "MARZANKĄ" od osoby, min 8 osób - 10zł/h

Wypożyczenie kajaka "SALINA" ze sterem i lukiem bagażowym - za każdą rozpoczętą godzinę 8zł; za dobę - 30zł

Wypożyczenie kajaka "BRIO", "DUO" - za każdą rozpoczętą godzinę 7zł; za dobę - 30zł

Mini przewodnik

Miłośnicy spływów bądź widokowych rejsów mają w tym rejonie Lubelszczyzny parę interesujących opcji do wyboru. Najważniejsza z nich to oczywiście Wisła. Dostępne tutaj warianty tras (np. Janowiec-Dęblin czy Kazimierz Dolny-Puławy) uważa się za średnio wymagające. Prostszy jest nurt Chodelki, a znacznie trudniejsza do pokonania będzie Wieprza.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja