Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

Ma w sobie coś sentymentalnego. Jest wolna i nienowoczesna. W dodatku wiedzie przez urokliwe tereny Płaskowyżu Lubelskiego, doliny rzek Chodelki i Bystrej oraz lubelskiego Powiśla. W jej obrębie znajduje się 54 km stalowych, wąskotorowych szlaków, które przemierza się taborem turystycznym (z wagonami osobowymi FAUR i letnimi) lub taborem historycznym (z zabytkowymi wagonami towarowymi).

Nałęczowska Kolej Dojazdowa czyli regionalna Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa łączy Nałęczów z położonymi na zachód i południe od uzdrowiska: Wąwolnicą, Niezabitowem, Obliźniakiem, Karczmiskami, Głuskiem, Rozalinem, Opolem Lubelskim, Poniatową. Jej centrala mieści się na stacji w Karczmiskach, gdzie znajduje się Izba Pamięci NKD oraz Wystawa Obrazów i Grafik poświęconych NKD.

Na stacji Nałęczów zlokalizowane jest połączenie kolei z siecią kolei normalnotorowej na odcinku Dęblin-Lublin. W trakcie podróży nią można zażyczyć sobie zatrzymania pociągu w dowolnym miejscu, w celu zrobienia pamiątkowej fotografii.

Na zamówienie, w wagonikach serwowane są posiłki (m.in. słynne pierogi z bobu) oraz organizowane konferencje, spotkania absolwenckie, uroczystości rodzinne i inne.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz