Nałęczowskie Divertimento

W reprezentacyjnym Pałacu Małachowskich, w jego Sali Balowej rozbrzmiewa wówczas muzyka Beethovena, Chopina, Czajkowskiego, Elgara, Francka, Haydna, Mozarta, Paganiniego, Rachmaninowa, Rimskiego-Korsakowa i wielu innych, wspaniałych twórców.

Nałęczowskie Divertimento (czerwiec) to święto muzyki klasycznej, podczas którego wykonywane są głównie utwory kameralne i solistyczne, pochodzące z najwyższej, muzycznej półki. Występujący na festiwalu artyści przyjeżdżają z całego świata, m.in. z Izraela, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch. Impreza stanowi wyjątkowo smakowity kąsek dla wszystkich wypoczywających w miasteczku i jego okolicach melomanów.

Wszystkie koncerty są otwarte dla publiczności, a ich organizatorem jest Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Koncerty odbywają się także w kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela oraz w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

Koncerty są otwarte dla publiczności, a ich organizatorem jest Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, wspierana przez burmistrza Nałęczowa i Nałęczowski Ośrodek Kultury.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz