Park labiryntów i miniatur w Rąblowie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nietypowy park rozrywki, zapewniający całe morze atrakcji i dzieciom i dorosłym. Różnorodne wrażenia gwarantowane: od zabaw w sektorach tematycznych i w trakcie gier terenowych, przez aktywny wypoczynek i spokojny relaks po poszerzanie wiedzy i poszukiwanie natchnienia w sekcjach edukacyjno-artystycznych.

Głównym punktem jest 5 ciekawych labiryntów, wytyczonych wśród różnorodnej roślinności - dlatego najlepszą porą na odwiedziny są bez wątpienia wakacje. Przy czym pokonanie tras wymaga nie tyle szczęścia i orientacji w przestrzeni, ile umiejętności rozwiązywania zagadek, wiedzy i odrobiny zdolności manualnych.

Na gości czekają jeszcze galerie rzeźb oraz kaplic i kapliczek prezentujące kulturę, przyrodę i zabytki regionu Kazimierza Dolnego. Uzyskaną tutaj wiedzą można poszerzyć na lekcjach w namiocie tipi. Do dyspozycji są również wypożyczalnia rowerów i kijków do nordic walkingu, specjalne drewniane wózki dla małych dzieci (idealne połączenie bezpieczeństwa z umożliwieniem maluchowi oglądania wszystkich atrakcji parku labiryntów). Ciekawostką są dodatkowo nietypowo skonstruowane ławeczki. Ich formy mają sprzyjać medytacji, a pary zainteresują z pewnością ławki zgody i miłości.

Tuż obok parku labiryntów mieści się Park Miniatur. Otwarta w maju 2015 r. część składa się z 50 modeli najcenniejszych zabytków architektury drewnianej Kazimierza Dolnego, Puław, Nałęczowa i pozostałych miejscowości w okolicy. Prezentują najróżniejsze style - od szwajcarskiego po zakopiański i witkiewiczowski. Miniatury wykonano w drewnie, w skali 1:25. Można tu podziwiać całkiem dokładnie i ze szczegółami odwzorowane kościoły, wille, chałupy, młyny, wiatraki i wiele innych. Wśród nich można znaleźć tak najbardziej charakterystyczne budowle, jak i już od lat nie istniejące (np. Bramę Puławską). Park Miniatur będzie więc jedyną możliwością, by przyjrzeć się bliżej niektórym skarbom lokalnej architektury.

Wejściówka łączona do obu tych miejsc kosztuje tylko 2 zł więcej od pojedynczego standardowego biletu.

Mini przewodnik

Miejsce spotkań świetnej zabawy z wartościową edukacją, przygotowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych gości. W parku labiryntów oprócz 5 kreatywnie zaprojektowanych torów czekają m.in. galeria rzeźb i nietypowa ścieżka dydaktyczna. Z kolei w parku miniatur odtworzono 50 najciekawszych konstrukcji drewnianych z regionu - również te zburzone już dawno temu.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja