Park linowy Kazimierz

Kazimierz Dolny, choć słynie z wielu zabytków i bogatej historii, nie oferuje wyłącznie zwiedzania. Poszukujący solidnej dawki adrenaliny mogą np. wybrać się do parku linowego Kazimierz przy ulicy Krakowskiej i spróbować swoich sił na jednej z 4 tras.

Wszystkie są bogate w atrakcje - belki, trapezy, mostki, siatki, skoki, zjazdy po linie czy co tam jeszcze w parku linowym można zamontować. Na początek Śnieżka - wytyczona na potrzeby dzieci (jednak o wzroście nie mniejszym niż 1 m), z 14 przeszkodami na wysokości ok. 1,5 metra. Następnie K2 - 17 segmentów o zróżnicowanym poziomie trudności 4,5 m nad ziemią. Trasa przeznaczona dla dorosłych i młodzieży - minimalny wzrost wymagany do wstępu na K2 to 1,40 m.

Kolejna ścieżka, Everest, jest najbardziej wymagająca. Na wysokości 9 metrów należy pokonać 17 fragmentów - w tym 5 zjazdów tyrolskich o łącznej długości 200 m.

Specjalnie z myślą o tych, którzy chcą zjechać na linie i jednocześnie nie chcą przedzierać się przez trudne przeszkody, wyznaczono trasę Makalu - 5 sekcji, z czego dwa to długie zjazdy. By móc cieszyć się dwiema ostatnimi trasami, trzeba mieć przynajmniej 1,5 m wzrostu.

Właściciele obiektu oferują również zorganizowanie imprezy okolicznościowej (urodziny, wieczory panieńskie i kawalerskie) i udostępnienie terenu na potrzeby niezwykłej sesji zdjęciowej. Park linowy znajduje się tuż za Spichlerzem Kobiałki.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz