Park linowy Kazimierz

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kazimierz Dolny, choć słynie z wielu zabytków i bogatej historii, nie oferuje wyłącznie zwiedzania. Poszukujący solidnej dawki adrenaliny mogą np. wybrać się do parku linowego Kazimierz przy ulicy Krakowskiej i spróbować swoich sił na jednej z 4 tras.

Wszystkie są bogate w atrakcje - belki, trapezy, mostki, siatki, skoki, zjazdy po linie czy co tam jeszcze w parku linowym można zamontować. Na początek Śnieżka - wytyczona na potrzeby dzieci (jednak o wzroście nie mniejszym niż 1 m),z 14 przeszkodami na wysokości ok. 1,5 metra. Następnie K2 - 17 segmentów o zróżnicowanym poziomie trudności 4,5 m nad ziemią. Trasa przeznaczona dla dorosłych i młodzieży - minimalny wzrost wymagany do wstępu na K2 to 1,40 m.

Kolejna ścieżka, Everest, jest najbardziej wymagająca. Na wysokości 9 metrów należy pokonać 17 fragmentów - w tym 5 zjazdów tyrolskich o łącznej długości 200 m.

Specjalnie z myślą o tych, którzy chcą zjechać na linie i jednocześnie nie chcą przedzierać się przez trudne przeszkody, wyznaczono trasę Makalu - 5 sekcji, z czego dwa to długie zjazdy. By móc cieszyć się dwiema ostatnimi trasami, trzeba mieć przynajmniej 1,5 m wzrostu.

Właściciele obiektu oferują również zorganizowanie imprezy okolicznościowej (urodziny, wieczory panieńskie i kawalerskie) i udostępnienie terenu na potrzeby niezwykłej sesji zdjęciowej. Park linowy znajduje się tuż za Spichlerzem Kobiałki.

Mini przewodnik

Sportowa atrakcja wkomponowana pomiędzy zabytkowe budynki i naturalny las. W “Kazimierzu” dla gości przygotowano 4 trasy wypełnione interesującymi wyzwaniami sprawnościowymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Ścieżka dla dzieci (o wzroście min. 1 m) ma 14 przeszkód - kolejne, większe trasy mają ich po 17. Jest też 5-etapowy wariant ze zjazdami w roli głównej.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja