Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kameralne zoo z niekoniecznie typowym dla takich miejsc zestawem atrakcji. Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie na tle innych ogrodów zoologicznych wyróżnia się przede wszystkim ofertą zajęć edukacyjnych i praktycznych. Nieczęsto zdarza się sposobność własnoręcznego karmienia i pielęgnowania mieszkańców zwierzyńca.

W wojciechowskim Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji żyje kilkadziesiąt gatunków ptaków i ssaków z wielu kontynentów. Od lwów i innych drapieżnych, wielkich kotów, przez pawie, różne odmiany kaczek i gęsi czy czarne łabędzie, aż po kangury, lisy polarne, wielbłądy, małpy, jelenie, antylopy, lamy i wiele, wiele innych. Naturalnie goście zoo mogą mieć bliski kontakt jedynie z niektórymi spośród nich. Interesująco prezentują się chociażby warsztaty z psami - rozpoznawanie nastroju, bezpieczne zabawy i tresura.

Z Parkiem Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie wiąże się jeszcze parę innych możliwości wypoczynku i spożytkowania dostępnego czasu wolnego. Na miejscu znajduje się spory plac zabaw - 2000 metrów kwadratowych powierzchni - z szeregiem rozmaitych, atestowanych urządzeń w rodzaju zjeżdżalni, wież, huśtawek itp. Do dyspozycji gości są też bar, duży grill oraz miejsce na ognisko. Zoo organizuje również imprezy okolicznościowe, zaś program dla grup zorganizowanych mogą wzbogacić m.in. kulig czy przejażdżki bryczkami.

Cennik

Cennik biletów do Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie - stan na czerwiec 2018:

  • 15 zł wejściówki normalne
  • 8 zł wejściówki ulgowe (dzieci do 3. roku życia wstęp bez opłat)
Mini przewodnik

Specyficzny ogród zoologiczny, z kilkudziesięcioma gatunkami z całego świata. Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie pozwala gościom wziąć udział w pielęgnacji i karmieniu części zwierzyńca - oczywiście lwy nie wchodzą w grę. W zagrodach zoo dominują ssaki i ptaki, a do dyspozycji gości są także plac zabaw, duży grill, kuligi oraz przejażdżki bryczkami.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja