Szlaki rowerowe

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przyjaciel wszystkich dbających o dobrą kondycję - rower, w Nałęczowie i jego okolicach nie pozostanie bezużyteczny. Do skorzystania z niego zachęcają liczne, znakowane szlaki rowerowe.

Jeden z traktów, oznakowany na czerwono, prowadzi z Lublina przez Nałęczów do Kazimierza Dolnego i ma długość 62 km. Wiedzie m.in. przez Wojciechów, Wąwolnicę i Rąblów, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający walkę z hitlerowcami w 1944 r.

Nieco krótszy, bo mający 51 km jest szlak niebieski Doliną Chodelki. Biegnie przez Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu obejmujący dolinę rzeki Chodelki oraz przechodzi obok pochodzących z VIII-X w. grodzisk słowiańskich. Ciągnie się od Kolonii Borów m.in. przez Chodel, Opole Lubelskie, Żmijowiska, Polanówkę do wsi Podgórz.

Jeszcze krótszy jest szlak czarny, zwany „Gościńcem Piotrawińskim”. Mierzy sobie 46 km i przebiega z Kolonii Borów m.in. przez Grądy, Chodel, Góry Kluczkowickie do Piotrawina. Wiedzie przez Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Wrzelowiecki Park Krajobrazowy.

Króciutki jest szlak „Powiśle” oznaczony kolorem zielonym. Jego długość wynosi zaledwie 15 km. Trasa wiedzie z Opola Lubelskiego m.in. przez Jankową, Trzciniec do miejscowości Majdany, w całości przez Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu.
Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja