Lubisz swoją pracę?

Prawie każdy pracuje. Jeśli jesteś niepełnoletni, również pracujesz - na siebie. Szkoła również jest pracą, nawet cięższą - bo nie ma motywacji w postaci pieniędzy, a i w domu się trzeba uczyć - a w pracy czas w domu masz najczęściej do wykorzystania na co chcesz. Uwierz mi - nie chciałbyś być na miejscu tych, co nie pracują.

No dobrze. Uznajmy że masz już pracę, zapewne masz też własny dom. Może żonę. A nawet dzieci. Codziennie spędzasz w pracy 8 godzin - jeśli masz szczęście to tylko w tygodniu, jednak niektórzy pracują również w weekendy. Czasem mamy pracę która nawet nie pozwala nam wypocząć, bo pracujemy na różne zmiany - ale chociaż ją mamy. Dzięki temu możemy żyć, utrzymać rodzinę. Właśnie - możemy żyć. Większość o tym zapomina.

Jeśli masz pracę, która każe Ci przychodzisz na różne pory i nie daje opcji zaplanowania kilku dni do przodu - niestety, ale nie możesz ani wynająć sobie pokoju na weekend, ani zaplanować sobie na przykład tego że w sobotę z kolegami grasz na gitarze. Niektórzy nawet pracują w święta, co niszczy szansę spędzenia czasu z rodziną. Takie prace często są lepiej płatne - ale czy warto?

Większość z nas nie lubi swojej pracy. Męczy nas wstawanie rano do niej, a wizja poniedzałku dobija nas na wejściu. Czekamy tylko aż minie te bite 8 godzin, żeby pójść do domu i usiąść przed telewizorem, narzekamy już na dzień następny. Czekają nas jeszcze problemy dnia codziennego - to kran cieknie, to dziecko zachorowało. Zwariować można!

Inaczej wygląda życie jak lubisz swoją pracę. Takie osoby również wstają niechętnie, ale cieszą się, że dziś znów będą robić to co lubią. Takie osoby często w domu robią to, co robią w pracy - przykładem są informatycy, którzy często w domach, po pracy, uczą się nowych zagadnień ze swojej dziedziny. Nikt im nie każe - robią to bo lubią. Każdy dzień jest dla nich ciekawy, co sprawia że mają dobry humor i są dobrzy w tym co robią. Dzięki temu ich rodziny również są szczęśliwsze - szczególnie że jak coś się bardzo lubi, można w końcu dojść do momentu, gdzie będziemy mogli dobrze na tym zarabiać.

A Ty, lubisz swoją pracę? Daje Ci ona możliwość rozwoju, a zarazem zrobienia sobie weekendowych wakacji? Jeśli tak - to gratulujemy. Zrób sobie prezent, i wyjedź na 2 dni w piękne miejsca, które polecamy!

Dodano: 2014-12-05 08:26:03

Komentarze (0)
Dodaj komentarz