Nałęczów na wiele okazji, czyli prawdziwy miód na serce turysty

Urokliwe uzdrowisko na lubelszczyźnie - choć historycznie to jeszcze Małopolska - bodaj jako jedyne w całej Polsce wyspecjalizowane tylko i wyłącznie w dziedzinie kardiologii. Taka właśnie jest charakterystyka Nałęczowa (powiat puławski),miejscowości bardzo mocno kojarzonej również z osobą Bolesława Prusa. Walory turystyczne miasteczka już niejeden pobyt zmieniły w niezapomniane przeżycie.

Weekend we dwoje w Nałęczowie - propozycja wprost ociekająca romantyzmem, mimo że Prus to jeden z najważniejszych twórców polskiego pozytywizmu. O odpowiedni dla zakochanych nastrój w trakcie weekendu we dwoje nie trzeba się specjalnie martwić, wystarczy zobaczyć parkowe alejki w Nałęczowie. Urokliwych i ustronnych zakątków jest tu cała masa. A jakby tego było mało, sporo obiektów noclegowych z Nałęczowa proponuje na romantyczny weekend tylko we dwoje specjalne pakiety, a w nich m.in. zabiegi SPA dla par i wiele innych, miłych “spodzianek”.

Odnowa biologiczna w Nałęczowie - to, co ośrodki SPA & Wellness (i pewna grupa ośrodków sanatoryjnych) robią najlepiej. Niby uzdrowisko w Nałęczowie ma wąski profil leczniczy, ale już w dziedzinie zapobiegania i relaksu, tj. odnowy biologicznej, oferuje szerszy zakres zabiegów. Trochę masaży, trochę pływania na basenie, trochę ruchu na świeżym powietrzu i nawet zdrowemu człowiekowi od razu odejmuje lat. Nałęczowowi i dostępnej tu odnowie biologicznej z pewnością można zaufać.

Sylwester w Nałęczowie - huczna na swój unikalny sposób zabawa, na dodatek połączona z wybitnie rekreacyjnym pobytem w urokliwym uzdrowisku. W kategorii imprezy na sylwestra Nałęczów raczej nie odstaje od ogólnie przyjętej normy. Chociaż uwzględniając charakterystykę kurortu, można zakładać iż w okresie sylwestrowym tutaj łatwiej będzie o koncert muzyki klasycznej i podobne wydarzenia. Z kolei pod względem relaksu sylwester w Nałęczowie daje sporo przyjemnych opcji, od relaksu w basenie po jazdę na nartach czy przechadzki po malowniczej okolicy.

Boże Narodzenie w Nałęczowie - świąteczny wyjazd, który o wiele lepiej poprawi samopoczucie niż doroczna, bożonarodzeniowa gonitwa domowych obowiązków. Taka miła odmiana raz na jakiś czas każdemu się przyda, a Nałęczów na Boże Narodzenie zapewnia całkiem ciekawą gamę sposobów na relaks. Od świąt na sportowo (baseny, stoki narciarskie, a nawet i turystyczne szlaki piesze) po zwiedzanie lokalnych zabytków (takich jak kościół św. Karola Boromeusza) bądź muzeów. Dla niektórych samo spędzenie Bożego Narodzenia w Nałęczowie będzie świetnym prezentem samym w sobie.

Andrzejki w Nałęczowie - co by o tym nie mówić, na pewno jest to interesujący sposób na wprowadzenie urozmaicenia do życia towarzyskiego. Turnus na andrzejki w Nałęczowie to nie tylko okolicznościowa zabawa i okazja do poznania nowych ludzi, ale też idealna sposobność do wypoczynku. W końcu pod względem rekreacyjnym uzdrowisko sprawdzi się jak mało co. Gdyby wróżby w trakcie andrzejek nie zapowiadały nic dobrego, wizyta w Parku Zdrojowym w Nałęczowie z pewnością pozwoli odzyskać wewnętrzną równowagę.

Boże Ciało w Nałęczowie - świąteczno-rekreacyjny długi weekend, będący czymś w rodzaju mini-wakacji. Boże Ciało wypada praktycznie na przełomie wiosny i lata, a o tej porze roku Nałęczów wygląda kwieciście i kolorowo: zwłaszcza parki. W takich okolicznościach przyrody aż miło wypoczywać. W trakcie Bożego Ciała w Nałęczowie warto zobaczyć kościół św. Jana Chrzciciela, a także wybrać się na przejażdżkę Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową.

Weekend majowy w Nałęczowie - dla miłośników twórczości Aleksandra Głowackiego (czyli Bolesława Prusa) to właściwie turystyczna pozycja obowiązkowa. Jedną z kulturalnych wizytówek Nałęczowa jest przecież Majówka z Panem Prusem. Trwająca nie tylko w długi weekend majowy, a często rozciągnięta aż do czerwca. To cykl wielu różnych imprez i wydarzeń kulturalnych, mniej lub bardziej sensownie nawiązujących do wielkiego literata. Naturalnie majowy weekend w Nałęczowie to też świetna okazja, aby porządnie wypocząć przez parę dni i co nieco pozwiedzać.

Wielkanoc w Nałęczowie - święta na wyjeździe, co oznacza kompletny brak domowych zadań. Wybór Nałęczowa zamiast rodzinnego gniazdka na Wielkanoc pozwala i w pełni skoncentrować się na świętowaniu z najbliższymi, i dobrze wykorzystać wolny czas na zasłużony wypoczynek. Miejscowość uzdrowiskowa to cisza i spokój, jakże wartościowe w dzisiejszych czasach. Poza tym spędzenie Wielkanocy w Nałęczowie umożliwia skorzystanie z wielce rozbudowanej infrastruktury rekreacyjnej, jak choćby basenów.

Walentynki w Nałęczowie - zakochanie to stan zbliżony do choroby psychicznej, a serce długo uznawano za najważniejszy ośrodek uczuć i emocji, w tym miłości. A skoro Nałęczów to uzdrowisko kardiologiczne, przyjazd na walentynki powinien skutecznie wyleczyć ze wszystkich romansowo-uczuciowych fanaberii. Jakaś pokręcona logika może w tym stwierdzeniu jest, ale prawdy za grosz. Klimat i urok Nałęczowa do spółki z czekającymi na pary atrakcjami w ramach walentynkowych pakietów specjalnych sprawią, że pobyt z drugą połówką uda się znakomicie.

Ferie zimowe w Nałęczowie - coś dla narciarzy wybitnie początkujących, którzy ponad szlifowanie umiejętności jazdy stawiają przyjemność płynącą z relaksu. Wprawdzie sam Nałęczów nie posiada stoków narciarskich, ale kameralne ośrodki sportów zimowych, działające w trakcie zimowych ferii pełną parą, znajdują się nawet mniej niż 10 km od uzdrowiska. Aktywny wypoczynek na nartach (zjazdowych albo biegowych w parkach) to zresztą jedna z wielu ciekawych opcji. Ferie zimowe w Nałęczowie będą też niezłą okazją do zwiedzenia tutejszych muzeów, poświęconych Bolesławowi Prusowi i Stefanowi Żeromskiemu.

Dzień Kobiet w Nałęczowie - czy któraś z szanownych Pań życzy sobie relaksu na poziomie? Jeśli tak, to okolicznościowy turnus w Nałęczowie z okazji Dnia Kobiet będzie jak urzeczywistnienie tych marzeń. Jako że wiele tutejszych obiektów noclegów posiada stosowne wyposażenie (i fachowców w odpowiedniej dziedzinie),w pakietach specjalnych zabiegi SPA - przyjemne i skuteczne zarazem - odgrywają wiodącą rolę. A to nie jedyna atrakcja na Dzień Kobiet, jaką Nałęczów może paniom zapewnić. Żeby wymienić tylko wycieczki po pięknej okolicy, popisy artystów z różnych dziedzin i spotkania z interesującymi osobami - czy to na pogadankę, czy to w ramach ciekawych zajęć.

Wakacje w Nałęczowie - letnia oferta: co bardziej niż temperatury wrażeń dotyczy pory roku. Przyjazd na wakacje do Nałęczowa można polecić przede wszystkim tym turystom, którzy szukają wytchnienia od codziennego pędu. Miejscowość uzdrowiskowa, pięknie położona, z kilkoma urokliwymi zabytkami i interesującymi muzeami, dająca mnóstwo opcji na rekreacyjne uprawianie sportu, a do tego organizująca sporo wakacyjnych imprez godnych sprawdzenia. W czasie wakacji w Nałęczowie odbywają się m.in. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne i szereg muzycznych festiwali (Nałęczowskie Divertimento czy Nałęczowskie Belcanto),stawiających głównie na muzykę klasyczną.

Jesień w Nałęczowie - bardzo efektywny sposób na odpoczynek. Nałęczów jesienią to zaciszna miejscowość uzdrowiskowa, w której całkiem łatwo odnaleźć potrzebny spokój. Dobrym pomysłem będą też wizyty w nałęczowskich muzeach, gdzie kolejki powinny być krótsze niż jeszcze w sezonie wakacyjnym. Nie mówiąc już o tym, że jesień w Nałęczowie potrafi wyglądać wręcz oszałamiająco. Gdzie jak gdzie, ale na jesienny spacer po tutejszym Parku Zdrojowym koniecznie trzeba zabrać porządny aparat fotograficzny - świetne ujęcia gwarantowane.

Weekend listopadowy w Nałęczowie - jeśli ktoś bardzo potrzebuje długiego weekendu, to i listopadowe święta będzie w stanie przeznaczyć na niezbędny relaks. A dlaczego Nałęczów miałby być brany pod uwagę jako cel takiego wyjazdu? Otóż dlatego że jest urokliwym uzdrowiskiem, z całkiem rozwiniętym zapleczem rekreacyjnym (baseny! ścieżki rowerowe!) oraz całkiem intrygującą historią. Skoro mamy patriotyczne Święto Niepodległości, to przebywając w Nałęczowie na weekend listopadowy wypadałoby odwiedzić Muzeum Bolesława Prusa oraz Muzeum Stefana Żeromskiego, żeby poszerzyć swój zasób wiedzy o tych bez wątpienia wybitnych i zasłużonych Polakach.

Galeria
Dodano: 2017-07-13 16:04:00

Komentarze (2)
Anonim
11.08.2017 13:50

Bolesław Prus i przyjemność w jednym akapicie? Ktoś tu chyba nie czytał całej "Lalki", tylko przebiegł przez streszczenie - nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak po tak straszliwie wyczerpującej lekturze (obowiązkowej!) można żywić taką sympatię do autora, żeby jeszcze jechać do Nałęczowa specjalnie na Majówkę z Panem Prusem... A skoro już wylewanie żalów i żółci mam za sobą to napiszę, że wycieczki Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową są spoko, fajne widoczki. A i Prus pisywał niezłe felietony, najbardziej mi zapadł w pamięci ten na temat Wystawy Światowej (albo czeguś podobnego) w Paryżu.

Anonim
3.10.2017 15:50

Do Nałęczowa głównie zjeżdżają osoby zainteresowane odpoczynkiem w tej uzdrowiskowej miejscowości. Dużym atutem Nałęczowa jest też to, że blisko stąd do Kazimierza Dolnego czy Puław.

Dodaj komentarz