Nałęczów

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nałęczów jest niewielkim miastem uzdrowiskowym (około 4000 mieszkańców),położonym w województwie lubelskim i należącym do tzw. trójkąta turystycznego Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów. Przez miasto przepływają rzeki: Bystra, będąca prawym dopływem Wisły, oraz Bochotniczanka uchodząca do Bystrej

Nałęczów jest uzdrowiskiem (powstałym w roku 1878),jednak dość wyjątkowym w skali kraju, bowiem posiada ono wyłącznie profil kardiologiczny. Leczone są tu więc wyłącznie schorzenia serca: choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, nerwice serca i stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego. Rehabilitują się tu także pacjenci, którzy przeszli zawały serca i operacje kardiochirurgiczne.

W skład infrastruktury uzdrowiskowej wchodzą tu Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy, sześć sanatoriów (3 należące do Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów S.A., 2 przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich) oraz niepubliczne placówki medyczne i prywatne kliniki.

Najważniejsze i najchętniej odwiedzane przez przyjezdnych turystów atrakcje to m.in. piękny Park Zdrojowy, liczne, zabytkowe zabudowy willowe, muzea, galerie i biblioteki. Nie brak tu również niezwykle malowniczych, jak przystało na wschodni region Polski, szlaków spacerowych i rowerowych.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz