Nałęczów

Nałęczów jest niewielkim miastem uzdrowiskowym (około 4000 mieszkańców), położonym w województwie lubelskim i należącym do tzw. trójkąta turystycznego Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów. Przez miasto przepływają rzeki: Bystra, będąca prawym dopływem Wisły, oraz Bochotniczanka uchodząca do Bystrej

Nałęczów jest uzdrowiskiem (powstałym w roku 1878), jednak dość wyjątkowym w skali kraju, bowiem posiada ono wyłącznie profil kardiologiczny. Leczone są tu więc wyłącznie schorzenia serca: choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, nerwice serca i stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego. Rehabilitują się tu także pacjenci, którzy przeszli zawały serca i operacje kardiochirurgiczne.

W skład infrastruktury uzdrowiskowej wchodzą tu Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy, sześć sanatoriów (3 należące do Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów S.A., 2 przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich) oraz niepubliczne placówki medyczne i prywatne kliniki.

Najważniejsze i najchętniej odwiedzane przez przyjezdnych turystów atrakcje to m.in. piękny Park Zdrojowy, liczne, zabytkowe zabudowy willowe, muzea, galerie i biblioteki. Nie brak tu również niezwykle malowniczych, jak przystało na wschodni region Polski, szlaków spacerowych i rowerowych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz